Konto oszczędnościowe, co to takiego?

Konto oszczędnościowe jest jedną z najpopularniejszych form oszczędzania, głównie dzięki jego powszechnej dostępności. Większość z nas posiada konto w banku, w którym obok zwykłego konta z kartą, na które wpływa pensja, możemy otworzyć darmowy rachunek oszczędnościowy.

Zalety konta oszczędnościowego

Konto oszczędnościowe jest bardzo proste w obsłudze. Logując się w bankowości internetowej możemy je podejrzeć tak jak zwykły rachunek. Zasada konta jest taka, że możemy na nie wpłacać pieniądze w jakiej kwocie chcemy i jak często mamy na to ochotę. Oprocentowanie konta nalicza się na koniec każdego miesiąca i dolicza się do zgromadzonych już oszczędności. W każdym momencie możemy też wypłacić te środki bez utraty odsetek. Ale możemy bezpłatnie zrobić to tylko raz w miesiącu, każde kolejne jest już płatne.

Oprocentowanie

Konto oszczędnościowe jest zazwyczaj nisko oprocentowane, ale zdarzają się promocje- najczęściej na nowe środki. Wtedy oprocentowanie jest dużo wyższe, ale tylko na określony czas. Często banki mają w swojej ofercie kilka kont oszczędnościowych więc warto się dowiedzieć, które będzie dla nas najkorzystniejsze. Dzięki takiemu oszczędzaniu jesteśmy w stanie odłożyć np. na wakacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj