Jak wyszukać firmę po numerze REGON?

Co to takiego REGON i jak za pomocą tego numeru wyszukać firmę w internecie – podpowiadamy

Słowo REGON to skrót od  Rejestr Gospodarki Narodowej, lub ewentualnie Krajowy Rejestr Urzędowy Podmiotów Gospodarki Narodowej. Rejestr prowadzony jest przez Główny Urząd Statystyczny. W ramach rejestru przedsiębiorcom nadawane są dziewięciocyfrowe numery identyfikacyjne, powszechnie rozumiane jako numery REGON. Znając ten numer możemy z łatwością znaleźć firmę w internecie, poznać jej właścicieli, adres a w przypadku spółek prawa handlowego także dane finansowe z lat poprzednich, które to spółki mają obowiązek odpowiednio zaraportować.

Jak wyszukać po numerze REGON osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą oraz spółki cywilne?

Wystarczy wpisać numer do wyszukiwarki na stronie internetowej GUS. Otrzymamy wówczas informację o nazwie prowadzonej działalności, dacie rozpoczęcia działalności (ewentualnie o jej zawieszeniu lub zakończeniu), adresach i numerach PKD czyli rodzaju prowadzonej działalności.

Jak wyszukać po numerze REGON spółkę z.o.o. lub inną?

Tu należy posłużyć się wyszukiwarką KRS online. Do wyszukania spółki wystarczy znajomość jednego z numerów ( NIP, REGON lub KRS). Otrzymamy elektroniczny odpis z Krajowego Rejestru Handlowego zawierający wszystkie dane adresowe firmy, jej numery PKD, datę założenia i informacje o właścicielach oraz kapitale.


Sprawdź dobre sposoby na oszczędzanie swoich pieniędzy, gdy inflacja szaleje, a zarobki nie rosną: https://hiperceny.pl/skuteczne-sposoby-oszczedzania-pieniedzy-nawet-przy-niskich-zarobkach/

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj